Zapewne niezwykle denerwujesz się przed swoją rozprawą. Nie ma w tym nic dziwnego. W końcu nie codziennie bierze się udział w takim wydarzeniu. Aby chociaż trochę zredukować ten stres, opowiemy Ci dzisiaj, jak frankowicz powinien przygotować się na swoją rozprawę.

Nie denerwuj się

Wiemy, że łatwiej powiedzieć, a trudniej wykonać. Jednak postaraj się zbytnio nie denerwować przed rozprawą. Stres w niczym nie pomoże, a wręcz zaszkodzi. Przez niego możesz zacząć się mylić lub zacinać w zeznaniach, a takie zachowanie nie będzie zbyt dobrze postrzegane. Pamiętaj, by przed każdą odpowiedzią wziąć głęboki oddech i przemyśleć to, co chcesz powiedzieć.

Co więcej, rozprawa naprawdę nie jest taka straszna! To prawda, kiedyś wygranie frankowicza z bankiem stanowiło poważne wyzwanie. Nie dziwi nas to, że mogłeś nasłuchać się samych negatywów na ten temat. Teraz jednak czasy się zmieniły. Obecnie frankowicze wygrywają około 95% spraw. Liczba ta dotyczy jednak frankowiczów, którzy zdecydowali się na pomoc doświadczonych kancelarii.

Pomocna dłoń

Zdecydowanie się na profesjonalną pomoc kancelarii jest niezwykle istotne. Twój pełnomocnik powie Ci, jak dokładnie wygląda cały przebieg rozprawy. Dowiesz się również, jakie pytania najczęściej pojawiają się na przesłuchaniu. Dzięki temu będziesz bardzo dobrze przygotowany. Co więcej, spodziewaj się tego, że bank będzie zadawał trudne i niezbyt przyjemne pytania. Może zacząć poruszać kwestie zbyt osobiste lub niezwiązane z tematem. W takim wypadku możesz być pewny, że Twój pełnomocnik odpowiednio zareaguje.

Dodatkowo jako osoba doświadczona, prawnik zwróci uwagę na rzeczy, które mogłyby być przez Ciebie pominięte. Dotyczy to na przykład postanowień zawartych w umowie kredytowej. Wiele banków zawarło w nich klauzule abuzywne, czyli takie, które nie są dozwolone. Wyłapanie ich i przygotowanie odpowiednich argumentów jest niezwykle istotne. Kolejną błędnie wykonaną kwestią jest to, że niektóre banki całe ryzyko związane z kredytem przeniosły na kredytobiorcę. Nie wyjaśniły mu także w odpowiedni sposób podstawowych kwestii dotyczących kredytów walutowych. Doświadczony prawnik z pewnością znajdzie błędy tego typu. To znacznie zmniejszy ryzyko Twojej przegranej.

Wybór odpowiedniego sądu

Pamiętaj o tym, że frankowicz ma możliwość wyboru sądu, który ma rozpoznać jego sprawę. Z tego względu warto przeanalizować konkretne sądy i odbyte w nich sprawy frankowiczów. Sprawdź, w jaki sposób sąd najczęściej orzekał, a także jakich taktyk używa się tam podczas procesów. Najkorzystniejszym rozwiązaniem jest oczywiście wybór sądu, który przychylnie ocenia tego typu rozprawy.

O czym jeszcze frankowicz powinien pamiętać?

Odpowiednie przygotowanie i spokój są kluczem do sukcesu. Pamiętaj o zebraniu kompletu wymaganych dokumentów. Przed rozprawą powinieneś je również poddać dokładnej analizie. Zarówno w tej, jak i wymienionych wyżej kwestiach, pomoc doświadczonego prawnika jest dobrym rozwiązaniem. Szczególnie jeśli nie posiadasz dużej wiedzy w tematach tego typu. Zadba on o to, byś był odpowiednio przygotowany do rozprawy. Dzięki temu znacznie zwiększy Twoją szansę wygranej.